Aktuality
2017_02_05
27. Setkání kytaristů
Originální festival kytarové hudby proběhne letos v září a v říjnu. Budeme při tom jako partner :-)

2015_09_2
QQ vyrábí pro dětský kanál ČT:D pořad "Ty Brďo!" Každé úterý od 16:30 hodin si můžete na ČT:D vychutnat příběhy a úspěchy malého Brďa v animované "soutěži".
2012_09_23
Připravujeme sitcom z prostředí Ostravy
Právě vrcholí tříleté úsilí o realizaci sitcomu z prostředí ostravské aglomerace. Pod pracovním názvem Piňonky ze Stodolní připravuje tým qqstudia pilotní díl pro prezentaci jedné z českých celoplošných televizí.

2011_11_30
Nejkačka.eu má nové spoty
Rada pro Moravskoslezsko si zadala v qq dvanáct hraných spotů pro propagaci svých webových stránek
www.nejkacka.eu. Pod střechou opavského divadla herci z opavské činohry pod taktovkou režiséra Vladimíra Mráze sehrávají velmi krátké příběhy. Na film o filmu z natáčení se můžete podívat zde.
2011_02_18
Acneon na Anifestu 2011
Reklama pro firmu Walmark - produkt ACNEON ze série plastelínových spotů ze středověku byla nominována na mezinárodní festival ANIFEST 2011. Ke zhlédnutí zde.

Plastelínové animace

Plastelínové animace jsou pro nás velkou zábavou.

Proces plastelínové animace začíná návrhem loutek. Výtvarníkům je při tvorbě plastelíňáků dovoleno tvořit nepřesnosti v poměrech těla, zejména se to týká rukou a hlavy.
Každá z loutek má v zásadě stejnou konstrukci, jejímž základem je kovová výztuž, která je obdobou kostry. Samozřejmě existují různé odchylky, které souvisejí s jejich velikostí a tím, zda chodí po dvou nebo po čtyřech.
Povrch loutky tvoříme z plastelíny, na které se občas objeví otisky prstů. A právě tato "nedokonalost" je součástí hand made výroby. Věříme, že pokud je něco vyrobeno ručně, uvědomíme si, že to někdo udělal s láskou a péčí.
Každá z postaviček se většinou tvoří v několika velikostech a výrazech, vždy podle toho, v kolika scénách hraje.
Když jsou modely hotové, dostávají je do rukou animátoři, kteří postavičky „oživují“.

Ukázky výtvarných stylů: