Články v kategorii
Aktuality
2017_02_05
27. Setkání kytaristů
Originální festival kytarové hudby proběhne letos v září a v říjnu. Budeme při tom jako partner :-)

2015_09_2
QQ vyrábí pro dětský kanál ČT:D pořad "Ty Brďo!" Každé úterý od 16:30 hodin si můžete na ČT:D vychutnat příběhy a úspěchy malého Brďa v animované "soutěži".
2012_09_23
Připravujeme sitcom z prostředí Ostravy
Právě vrcholí tříleté úsilí o realizaci sitcomu z prostředí ostravské aglomerace. Pod pracovním názvem Piňonky ze Stodolní připravuje tým qqstudia pilotní díl pro prezentaci jedné z českých celoplošných televizí.

2011_11_30
Nejkačka.eu má nové spoty
Rada pro Moravskoslezsko si zadala v qq dvanáct hraných spotů pro propagaci svých webových stránek
www.nejkacka.eu. Pod střechou opavského divadla herci z opavské činohry pod taktovkou režiséra Vladimíra Mráze sehrávají velmi krátké příběhy. Na film o filmu z natáčení se můžete podívat zde.
2011_02_18
Acneon na Anifestu 2011
Reklama pro firmu Walmark - produkt ACNEON ze série plastelínových spotů ze středověku byla nominována na mezinárodní festival ANIFEST 2011. Ke zhlédnutí zde.

Vzdělávání

Snažíme se vystupovat jako otevřená firma, a tak nen nic výjmečného, že v prostorách qqstudia zahlédnete různé skupiny lidí, kteří přišli na exkurzi.


Pravidelně také pořádáme vzdělávací workshopy, na kterých naše klienty seznamujeme s audiovizuální tvorbou a předáváme užitečné informace o důležitých detailech užitečných při plánování marketingových kampaní.

QQ studio od roku 2002 připravilo pro mladé talenty QQ klub. Jedná se o projekt tvůrčí filmové dílny pro děti a mládež. Skupina mladých filmových tvůrců ve věku 6-25 let, pod vedením Elen Mrázové a Vladimíra Mráze poznávají hlouběji technologii výroby filmu, a to od námětu, scénáře, přípravy na natáčení, samotného natáčení v terénu nebo v ateliérech, animace a následné postprodukce.
Děti se učí zvládat různá filmařská cvičení a zároveň pracují na svých vlastních projektech, které realizují samostatně nebo v týmech. Vznikají tak pozoruhodná dílka, která jsou svým obsahem, provedením a hravostí zcela ojedinělá a výjimečná. O tom svědčí i celá řada ocenění, která studenti QQ klubu získali. Jsou mezi nimi vítězství na Ekofilmu, na mezinárodním festivalu Ostrava-Picture a Mezinárodní soutěži Classic-klip, kterou organizuje sdružení QuArt@Kindermusiktage v Německu.

Mgr. Vladimír Mráz od roku 2004 vyučuje na Ostravské Univerzitě, katedře výtvarné tvorby, obor animovaný film a od roku 2010 nastupuje na Slezskou univerzitu v Opavě jako vyučující pro nový obor s názvem Multimediální techniky.

Svým studentům předává zkušenosti z těchto oborů:

- Základy režie
- Základy scenáristiky
- Producentská příprava
- Střihová skladba
- Základy televizní techniky
- Scénaristický workshop